Ciśnieniomierze

Szukaj na stronie

    renowacja okien

    Renowacja Okien , renowacja drzwi malowanie okien , naprawa okien od 1990

    naprawa-okien.com

Poradniki i książki

Kamica nerkowa może być także Twoim problemem

Kamica nerkowa może być także Twoim problemem

Kamica nerkowa może być także Twoim problemem

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Być może uważasz, że kamienie nerkowe nie stanowią dla Ciebie problemu zdrowotnego. Jesteś młody, filtrujesz nerki pijąc co piątek małe piwo czy codziennie herbatkę z pokrzywy. Dbasz o dietę, kontrolujesz stan swojego zdrowia. A lekkie kłucie w boku zwykle zwalasz na wyrostek robaczkowy czy przewianie pleców. Mama zawsze przecież powtarzała, że można w taką pogodę jak dziś złapać wilka. Nie każdy jednak wie, że kamienie nerkowe może posiadać każdy, bez względu na wiek, a brak bólu nie oznacza, że nic złego się nie dzieje.

Czym jest kamica nerkowa?

Statystycznie rzecz biorąc masz szansę jak 1 do 10, że podczas Twojego życia powstanie w twoich drogach moczowych kamień nerkowy. Czym on jest? Nerki codziennie filtrują krew człowieka. Podczas procesu filtracji oddzielane są substancje dobre od szkodliwych, które najczęściej są usuwane razem z moczem z organizmu. Jednak czasem się zdarza, że na dnie kielicha nerkowego osadzają się minerały tworząc osad. Dochodzi do tego wtedy, kiedy przekroczony zostaje próg rozpuszczalności substancji. Takie osady zaczynają się grupować i po pewnym czasie formuje się piasek, a potem kamień, zwany złogiem. Może on pozostać w nerce lub przedostać się moczowodem dalej do cewki moczowej i najczęściej także zostaje wydalony. Jednak nie zawsze jest to możliwe ze względu na wielkość kamienia.

Objawy kamicy nerkowej

Najczęstszym objawem jest ból, zwykle promieniujący w okolicy lędźwiowej po stronie chorej nerki. Może także towarzyszyć krwiomocz czy parcie na mocz. A może także być zupełnie bezobjawowe i pacjent dowiaduje się o problemie po zrobieniu badania USG. Mężczyźni chorują na kamicę nerkową cztery razy częściej niż kobiety. Powstawaniu kamieni nerkowych sprzyja jednak ciąża, co powoduje często problemu urologiczne u kobiet i wpływa na alkaliczność moczu, a za tym na rozpuszczanie soli mineralnych.

Leczenie kamicy nerkowej

Zależnie od wcześniej przebytych chorób, wielkości kamienia lub kamieni nerkowych oraz ich właściwości leczenie kamicy nerkowej może przybierać różne formy. Przede wszystkim pacjent jest stale monitorowany, szczególnie w przypadku mniejszych złogów, które nie potrzebują zwykle większych ingerencji medycznych. Zwykle takie kamienie są rozpuszczanie przy pomocy przyjmowanych medykamentów i organizm sam je bez problemu wydala. Jeśli jednak kamień ma ostre brzegi lub jego umiejscowienie sprawia ból, a nawet blokuje on przepływ moczu, stosowane jest leczenie aktywne. Polega ono na usunięciu kamieni dróg moczowych, zwykle chirurgicznie lub poprzez rozbijanie kamieni falami wstrząsowymi (zabieg bez znieczulenia).

 

Kamica nerkowa może być także Twoim problemem, 5.0 out of 5 based on 1 rating
złóż zamówienie

Szukano produktu po słowach:

Dodaj swój komentarz lub opinie o tym produkcie