Ciśnieniomierze

Szukaj na stronie

Poradniki i książki

Internetowy sklep medyczny z ciśnieniomierzami

Artykuły

Stres w ciąży

Stres w ciąży

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Stres w ciąży – lepiej go unikać

Negatywne emocje oraz stresowe sytuacje to dla wielu osób codzienność. Konieczność podejmowania każdego dnia wyzwań, chęć zdobywania kolejnych osiągnięć i dążenie do sukcesu, potrafią wywołać w człowieku wiele nerwów. Niestety, ma to działanie nie tylko motywujące, ale jest także czynnikiem, który może doprowadzić do chorób. Jeśli na co dzień towarzyszy nam stres w pracy, to doskonale wiemy, jak potrafi wpłynąć na naszą wydajność.

Są takie momenty w życiu, kiedy za wszelką cenę należy unikać stresogennych wydarzeń. Takim okresem jest ciąża. Oczywiście niepokojące sytuacje zdarzają się i jeśli są to rzadkie przypadki, to nie powinny mieć wpływu na zdrowie matki oraz dziecka. Natomiast, jeśli w czasie ciąży odczuwany jest długotrwały stres, może mieć to wpływ na płód, jak i ciężarną.

Jaki wpływ na ciążę może mieć stres?

Stres w stanie błogosławionym zdarza się i jest to normalne. Kobiety obawiają się tego, czy poród przebiegnie w prawidłowy sposób, czy dziecko będzie zdrowe. Mogą mieć także pewne obawy o powrót do pracy oraz swoją kondycję, zarówno psychiczną, jak i fizyczną po porodzie. Są to obawy całkowicie naturalne. Natomiast, długotrwałe zdenerwowanie może powodować zakłócenia w przebiegu ciąży.

Hormony stresu, które uwalniają się w czasie zdenerwowania, przenikają do krążenia dziecka. Może to spowodować szybsze bicie jego serca. Wyjątkowo niebezpieczny jest stres w pierwszym trymestrze ciąży. To wtedy kształtują się narządy wewnętrzne. Jako że stres potrafi zwiększać ryzyko przeziębienia i grypy, stanowi także zagrożenie dla ciąży. To wtedy kobieta zdecydowanie gorzej znosi infekcje. Długotrwałe podenerwowanie oraz niepokój potrafią doprowadzić do przedwczesnego porodu. Adrenalina powoduje skurcze macicy. Mogą być one na tyle niebezpieczne, że doprowadzają do poronienia. Są to sytuacje niezwykle rzadkie. Warto jednak mieć świadomość, że zdarzają się. Dzieci, których matka w czasie ciąży doświadczała długotrwałego niepokoju oraz stresu, mogą być bardziej płaczliwe i mieć niższą masę urodzeniową.

Stres w ciąży – czy da się mu zapobiec?

Są sposoby na to, żeby unikać stresu. Nie zawsze jest to możliwe, ale zdarza się, że ucieczkę od negatywnych emocji można określić jako prostą. Praca w ciąży to normalne zachowanie kobiet aktywnych zawodowo. Jednak to właśnie w pracy zdarzają się stresogenne sytuacje. Nie oznacza to, że należy jak najszybciej udać się na urlop macierzyński. Należy jednak dać sobie w ciągu dnia pracy możliwość ochłonięcia.

Wartym uwagi rozwiązaniem jest spędzenie dziesięciu minut przerwy na świeżym powietrzu. To zawsze potrafi ukoić skołatane nerwy.

Mając taką możliwość, warto unikać kontaktu z osobami, których zdania nie podziela się. To pozwoli zaoszczędzić zbędnych kłótni oraz stresu. Warto każdego dnia poświęcić chwilę uwagi samej sobie. Relaks w wannie z książką to odpowiednia metoda na zmniejszenia napięcia nerwowego. Dla ciężarnych, które są zdrowe, świetnym pomysłem może okazać się aktywność fizyczna, dostosowana do ich możliwości. Polecane są także ćwiczenia oddechowe, dzięki którym można wrócić do spokojnego stanu.

Stres w czasie ciąży jest nieunikniony. Ma pozytywny wpływ na organizm kobiety. Jednak jeśli trwa zbyt długo i jest zbyt silny, potrafi doprowadzić do poważnych powikłań w czasie porodu. Ma także wpływ na dziecko, jego nastrój, a także wagę. Długotrwały stres w okresie błogosławionym, tak jak stres oksydacyjny, potrafi znacząco oddziaływać na zdrowie. Należy więc zadbać o spokój w czasie ciąży oraz unikanie w miarę możliwości stresogennych sytuacji.

Kamica nerkowa może być także Twoim problemem

Kamica nerkowa może być także Twoim problemem

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Być może uważasz, że kamienie nerkowe nie stanowią dla Ciebie problemu zdrowotnego. Jesteś młody, filtrujesz nerki pijąc co piątek małe piwo czy codziennie herbatkę z pokrzywy. Dbasz o dietę, kontrolujesz stan swojego zdrowia. A lekkie kłucie w boku zwykle zwalasz na wyrostek robaczkowy czy przewianie pleców. Mama zawsze przecież powtarzała, że można w taką pogodę jak dziś złapać wilka. Nie każdy jednak wie, że kamienie nerkowe może posiadać każdy, bez względu na wiek, a brak bólu nie oznacza, że nic złego się nie dzieje.

Czym jest kamica nerkowa?

Statystycznie rzecz biorąc masz szansę jak 1 do 10, że podczas Twojego życia powstanie w twoich drogach moczowych kamień nerkowy. Czym on jest? Nerki codziennie filtrują krew człowieka. Podczas procesu filtracji oddzielane są substancje dobre od szkodliwych, które najczęściej są usuwane razem z moczem z organizmu. Jednak czasem się zdarza, że na dnie kielicha nerkowego osadzają się minerały tworząc osad. Dochodzi do tego wtedy, kiedy przekroczony zostaje próg rozpuszczalności substancji. Takie osady zaczynają się grupować i po pewnym czasie formuje się piasek, a potem kamień, zwany złogiem. Może on pozostać w nerce lub przedostać się moczowodem dalej do cewki moczowej i najczęściej także zostaje wydalony. Jednak nie zawsze jest to możliwe ze względu na wielkość kamienia.

Objawy kamicy nerkowej

Najczęstszym objawem jest ból, zwykle promieniujący w okolicy lędźwiowej po stronie chorej nerki. Może także towarzyszyć krwiomocz czy parcie na mocz. A może także być zupełnie bezobjawowe i pacjent dowiaduje się o problemie po zrobieniu badania USG. Mężczyźni chorują na kamicę nerkową cztery razy częściej niż kobiety. Powstawaniu kamieni nerkowych sprzyja jednak ciąża, co powoduje często problemu urologiczne u kobiet i wpływa na alkaliczność moczu, a za tym na rozpuszczanie soli mineralnych.

Leczenie kamicy nerkowej

Zależnie od wcześniej przebytych chorób, wielkości kamienia lub kamieni nerkowych oraz ich właściwości leczenie kamicy nerkowej może przybierać różne formy. Przede wszystkim pacjent jest stale monitorowany, szczególnie w przypadku mniejszych złogów, które nie potrzebują zwykle większych ingerencji medycznych. Zwykle takie kamienie są rozpuszczanie przy pomocy przyjmowanych medykamentów i organizm sam je bez problemu wydala. Jeśli jednak kamień ma ostre brzegi lub jego umiejscowienie sprawia ból, a nawet blokuje on przepływ moczu, stosowane jest leczenie aktywne. Polega ono na usunięciu kamieni dróg moczowych, zwykle chirurgicznie lub poprzez rozbijanie kamieni falami wstrząsowymi (zabieg bez znieczulenia).

 

Ziołowy detoks wątroby

Ziołowy detoks wątroby

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Wątroba stanowi bez wątpienia kluczowy narząd w naszym organiźmie. Lista funkcji, jakie spełnia wątroba, jest niezwykle długa i nieporównywalna z funkcjami spełnianymi przez jakikolwiek inny narząd. Podstawowym zadaniem wątroby jest neutralizowanie toksycznych substancji (między innymi alkohol, niektóre leki, amoniak oraz wiele innych toksyn), a także regulacja metabolizmu.

To właśnie wątroba przekształca węglowodany oraz aminokwasy w glukozę. Jedną z głównych funkcji, jakie spełnia wątroba, jest także filtracja krwi. Jednak to nie wszystko: wątroba odpowiada również za maganyzowanie żelaza, witamin A, K, C oraz B12. Jakby tego było mało, wątroba odpowiada również za wytwarzanie żółci oraz enzymów trawiennych(na przykład heparyny), które spełniają niezwykle istotną funkcję w procesie metabolizmu. Wątroba jest narządem obdarzonym unikatową zdolnością do samoregeneracji, jednak długotrwała ekspozycja na szkodliwe czynniki może prowadzić do upośledzenia czynności tego narządu, zwłóknienia tkanek a w ostatecznej konsekwencji do marskości lub nowotworu wątroby. Niestety, w dzisiejszych czasach liczba toksycznych i obciążających substancji, jakie codziennie przedstostają się do naszego organizmu jest tak duża, że bardzo często nasza wątroba nie jest w stanie efektywnie działać bez odpowiedniego wsparcia.

Co daje wątrobie kuracja ziołami?

Wyróżnia się co najmniej kilka substancji, które posiadają dowiedziony pozytywny wpływ na działanie wątroby. Jedne z nich wykazują działanie wspomagające regenerację tkanek tego narządu(tutaj należy wymienić przede wszystkim fosfolipidy sojowe oraz sylimarynę, której źródłem jest Ostropest Plamisty).

Drugi typ naturalnych substancji wspomagających wątrobę ma działanie wspierające proces wytwarzania żółci oraz oczyszczające. Tutaj można wymienić na przykład ziele karczocha oraz takie zioła, jak babka płesznik czy czarnuszka siewna. Oczywiście na rynku jest dostępnych wiele preparatów, których producenci obiecują skuteczne oczyszczanie wątroby. Problem polega jednak na tym, że większość z tych specyfików posiada wadliwie skomponowany skład: regułą jest stosowanie tylko i wyłącznie substancji o działaniu oczyszczającym. W odróżnieniu od tego rodzaju suplementów, preparat Hepa Vitale stanowi naprawdę kompleksową kurację oczyszczającą wątrobę. Oprócz składników o działaniu stricte detoksykacyjnym (Babka Płesznik oraz Czarnuszka Siewna, która posiada również właściwości stymulujące układ odpornościowy), Hepa Vitale zawiera również wspominany już Ostropest Plamisty, który jest źródłem sylimaryny, a więc składnika działającego nie detoksykacyjnie, lecz osłonowo i wspomagającego naturalną regenerację komórek wątroby. Dlaczego jest to tak ważne? Należy pamiętać, że głównym narządem oczyszczającym w naszym organiźmie jest właśnie wątroba. Pierwszy, podstawowy krok jeśli chodzi o skuteczne oczyszczanie ciała z toksyn to właśnie zdrowa, prawidłowo działająca wątroba. Zioła o działaniu oczyszczającym i antytoksycznym powinny stanowić jedynie dodatek, czynnik wspomagający naturalnie działanie oczyszczające wątroby.

Naturalne oczyszczanie organizmu

Naturalne oczyszczanie organizmu

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
złóż zamówienie

Każdemu z nas zdarza się poczuć źle, doznać długotrwałego zmęczenia, niskiej odporności organizmu. Częste stany zapalne czy chorobowe powinny być dla nas sygnałem ostrzegawczym, że coś jest nie tak. Warto takich objawów nie lekceważyć. Wiele z nich spowodowanych jest nieodpowiednią dietą oraz tym, że rzadko myślimy o tym, żeby oczyścić organizm z toksyn. Dlatego też tak ważne jest, aby regularnie przeprowadzać detoks.

Oczyszczanie organizmu z toksyn co jakiś czas pozwoli nam na utrzymanie lepszego poziomu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jednakże bardzo często ignorujemy sygnały wysyłane przez nasz organizm. Zamiast zastanowić się nad przyczyną naszego ciągłego zmęczenia, po prostu sięgamy po kolejną filiżankę kawy, słodki gazowany napój czy różnego rodzaju słodycze, dostarczając organizmowi dodatkową dawkę kofeiny i cukru. Dużo łatwiej wydać nam pieniądze na lekarstwa, gdy odczuwamy jakieś dolegliwości, niż na ekologiczne, zdrowe jedzenie. Tego rodzaju zachowania w bardzo wielu przypadkach prowadzą do obniżenia odporności i wydolności naszego organizmu, a co za tym idzie do różnego rodzaju chorób.

Jak oczyścić organizm z toksyn?
Oczyszczanie organizmu z toksyn bardzo często mylone jest z dietą. Jednak utrata zbędnych kilogramów w wyniku detoksu powinna być postawione na ostatnim miejscu wśród korzyści wynikających z oczyszczania organizmu. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do detoksu. Aby przebiegł on jak najbardziej bezpiecznie dla nas, warto na trzy dni przed jego rozpoczęciem zrezygnować z niektórych produktów spożywczych i używek. Nie powinniśmy spożywać przede wszystkim:
– kofeiny (trzeba zrezygnować z kawy, herbaty, napojów energetyzujących oraz napojów typu coca – cola);
– alkoholu;
– papierosów;
– cukru;
– mleka;
– białej mąki;
– jajek oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego.
Gdy patrzy się na listę zakazanych produktów od razu wiadomo, że proces oczyszczania organizmu nie będzie łatwy, bqowiem bardzo ciężko zrezygnować z dotychczasowych nawyków żywieniowych. Jednak jeśli z nich zrezygnujemy, bardzo złagodzi to skutki oczyszczania, a także znacznie ułatwi cały proces detoksu. Aby móc skutecznie stawić czoła temu wyzwaniu, warto opróżnić lodówkę z produktów niedozwolonych. Łatwiej będzie przezwyciężyć pokusę zjedzenia np. słodyczy.

Zobacz – Odtruwanie organizmu

Oczyszczanie organizmu to wyzwanie
Pierwsze dni oczyszczania mogą być bardzo trudne, mogą pojawić się liczne objawy odstawienia np. kofeiny. Mogą pojawić się bóle głowy czy nudności. Jednak trzeba przetrzymać ten czas i nie sięgać po tabletki przeciwbólowe. Zamiast nich warto pić wodę oraz różne herbaty ziołowe, które pomogą zniwelować złe samopoczucie.
Do swojego trybu życia warto wprowadzić różnego rodzaju ćwiczenia. Warto też wykonywać ćwiczenia oddechowe lub medytację. Pomogą one w procesie oczyszczania organizmu. Gdy nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowywanie posiłków, napojów itp. w czasie detoksu warto skorzystać z dostępnych na rynku, gotowych produktów. Jednym z nich jest np. Fibr Vitale. Produkt ten to połączenie naturalnych składników, które skutecznie odtruwają organizm, wspomagają pracę jelit oraz mają pozytywny wpływ na układ pokarmowy.
Trzeba pamiętać o tym, że regularne oczyszczanie organizmu wpłynie na nasze samopoczucie i pomoże w utrzymaniu zdrowia na długie lata.

Jak leczyć reumatyzm?

Jak leczyć reumatyzm?

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Termin reumatyzm w potocznym zastosowaniu odnosi się do choroby atakującej stawy i wywołującej dotkliwy ból o charakterze przewlekłym. Warto jednak zaznaczyć, że to określenie zawiera w sobie dużą liczbę mniej lub bardziej znanych jednostek chorobowych. Zapoznajmy się z zestawieniem najbardziej popularnych schorzeń reumatycznych.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów odnosi się początkowo do zaburzeń dotyczących chrząstki stawowej, która zapewnia ruchomość i amortyzację stawu. W późniejszym czasie uszkodzenia przechodzą na głębsze części układu ruchowego, powodując sztywność, ograniczenie ruchomości oraz ból. Choroba może dotyczyć każdego z występujących u człowieka stawów, jednak najczęściej atakuje kolana, kręgosłup, biodra oraz stawy dłoni i stóp.

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów, o dawnej nazwie gościec przewlekle postępujący, jest kolejną chorobą reumatyczną o charakterze zapalnym. Jej charakterystycznymi objawami są ból, sztywność oraz obrzęk w obrębie stawu zaatakowanego chorobą. Brak działań leczniczych doprowadza do trwałego uszkodzenia struktur stawowych przez proces zapalny oraz sprzyja powstawaniu kolejnych zmian zwyrodnieniowych.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest chorobą przewlekłą, która atakuje stawy kręgosłupa i powoduje jego sztywność oraz ból. Nasilenie objawów bólowych w tej odmianie chorób reumatycznych jest zmienne, a w swej najsilniejszej postaci powoduje postępujące ograniczenie ruchomości kręgosłupa, co skutkuje trwałą niesprawnością. Omawiana choroba może dotyczyć także narządów wewnętrznych oraz innych stawów, jednak najczęściej występujące okazuje się zapalenie stawów krzyżowo-biodrowych.

Polimialgia reumatyczna

Polimialgia reumatyczna odnosi się do mięśni karku, obręczy barkowej oraz biodrowej. Jej charakterystycznym symptomem jest ból oraz sztywność wspomnianych mięśni, pojawiające się nagle lub rozwijające się z czasem. Ten typ schorzeń reumatycznych występuje najczęściej u osób w podeszłym wieku i może mu towarzyszyć bolesność podczas ucisku oraz stany podgorączkowe

Neuropatie uciskowe nerwu pośrodkowego

Neuropatie uciskowe nerwu pośrodkowego także zaliczane są do chorób reumatycznych. Polegają na uciskaniu na nerw przez stan zapalny lub powstałe zwyrodnienia. W zależności od umiejscowienia bólu, wspomniane neuropatie noszą różne nazwy, jednak najczęściej występującą odmianą choroby jest zespół cieśni nadgarstka. Jego objawami są mrowienie, drętwienie oraz ból dotyczące nadgarstka i dłoni, nasilające się podczas zginania oraz w nocy. Opisane dolegliwości dotyczą zazwyczaj czterech pierwszych palców. Postać przewlekła prowadzi do osłabienia oraz zaniku mięśni i zaburzeń czucia.

Każdy z omówionych powyżej rodzajów chorób reumatycznych wymaga zastosowania odpowiedniej terapii. W pierwszej kolejności stosowane są środki farmaceutyczne w postaci leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Zlikwidowanie bólu umożliwia rozpoczęcie rehabilitacji ruchowej, która ma na celu przywrócenie sprawności oraz zniwelowanie ryzyka pogłębiania się zmian zwyrodnieniowych. Leczenie reumatyzmu jest więc głównie oparte na aktywności ruchowej.

Z uwagi na wieloaspektowość etiologii reumatyzmu trudno jest zastosować działania profilaktyczne, mające na celu zapobieganie występowania podobnych schorzeń. Przyczyny reumatyzmu odnoszą się bowiem zarówno do predyspozycji genetycznych, jak i obciążeń stawów wynikających z nieprawidłowego dbania o układ ruchowy. Ważnym działaniem prewencyjnym okazuje się jednak zdrowy styl życia, odpowiednia dieta oraz nie przeciążanie stawów poprzez nadmierny wysiłek fizyczny oraz nadwagę.

Więcej o leczeniu reumatyzmu przeczytasz na stronie: http://reumatyzm.net.pl/reumatyzm/leczenie-reumatyzmu/

Ziołowe preparaty na hemoroidy

Ziołowe preparaty na hemoroidy

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Ziołolecznictwo bywa bardzo przydatne w terapii wielu dzisiejszych dolegliwości – mimo upływu czasu i wynalezienia licznych chemicznych preparatów, wciąż z powodzeniem można leczyć się ziołami. Pomagają one w zwalczaniu bólów różnego pochodzenia, przypadłości gastrologicznych, a także przy tak nieprzyjemnych schorzeniach jak hemoroidy.

Skuteczne leczenie hemoroidów ziołami
Jak w przypadku dowolnej innej terapii hemoroidów z wykorzystaniem ziół, również tutaj ważny jest dobór odpowiednich roślin. Najlepiej to zrobić korzystając z wsparcia lekarza bądź specjalisty od ziołolecznictwa. Wbrew pozorom coraz częściej lekarze zalecają używanie ziół jako dodatkową pomoc w kuracji. Niektóre zapisywane preparaty, np. procto vitale, również należą do medykamentów wykonanych w całości z ziół.

Co wybrać?
Różne zioła będą mniej lub bardziej odpowiednie w leczeniu hemoroidów. Istnieją takie, które warto wykorzystywać w praktyce jako odpowiednią formę profilaktyki w stanach podwyższonego ryzyka. Do tych roślin należą m.in. oczar wirginijski, kasztanowiec zwyczajny, kozieradka pospolita, krwawnik pospolity i wiele innych. Zioła na hemoroidy należy wykorzystywać w sprawdzony sposób, czyli wybierać właściwe części roślin i przygotowywać je zgodnie z zaleceniami. Niektóre metody dotyczą wykonania np. wywaru, odwaru, odpowiedniego ususzenia ziół, pozyskania ich soku itd.

Łączenie ziół?
Niektóre z ziół stosuje się w postaci preparatu wykonanego wyłącznie poprzez przetwarzanie jednej rośliny. Inne lepiej działają, gdy odpowiednio je się połączy, dlatego też sprzedawane są leki będące mieszanką najskuteczniejszych substancji uzyskanych właśnie z ziół. Pozwala to wykorzystać dokładnie te elementy, które są najważniejsze dla terapii. Łączenia ziół nie warto jednak dokonywać na własną rękę. Laik w tej dziedzinie może pominąć istotne kwestie, co spowoduje wykluczenie najważniejszych zalet przyrządzonej mieszanki, przez co kuracja nie będzie skuteczna. Tak jak w przypadku leków chemicznych, niewłaściwe mieszanie preparatów może doprowadzać do wystąpienia skutków ubocznych.

Laser – czy jest się czego bać?

Laser – czy jest się czego bać?

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Na rynku usług medycyny kosmetycznej istnieją najróżniejsze oferty. Klientki mogą przebierać spośród mnóstwa propozycji, które bardzo często dają różne jakościowo efekty. Ważne jest, aby dobrze rozpoznać wszelkie plusy i minusy każdej z nich, ponieważ zdecydowanie się na słabo jakościowo usługę, może się dla nas skończyć bardzo niefortunnie.

Jaką depilację wybrać?

Tak postawione pytanie obarczone jest pewnym błędem. Otóż nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć bez znajomości podstawowych założeń danego klienta. Ile pieniędzy chce się przeznaczyć na zabieg? Jak długo oczekujemy, że będzie trwał efekt zabiegu? Są to punkty wyjściowe do dalszej analizy naszych poczynań. Depilacja laserowa czy klasyczna? Tutaj zdecydowanie i bardzo wyraźnie można dostrzec dzielące je różnice. Tak jak pierwszą można wykonać za pomocą najróżniejszych specyfików lub narzędzi nawet w domu(niezastąpione maszynki do golenia), tak na drugą należy się odpowiednio przygotować. Z uwagi na powyższe bezwzględnie trzeba rozważyć czy na pewno życzymy sobie właśnie takiego zabiegu. Będzie się on wiązał ze stosunkowo dużym wydatkiem, a nawet z koniecznością przybycia parokrotnie do salonu. Klasyka czy nowoczesność? Być może dalsza część artykułu rozjaśni nam nieco horyzont.

Zobacz: Depilacja laserowa Gdańsk – Clinica Cosmetologica

Bez bólu

Często zdarza się, że kobiety obawiają się laserowej depilacji z powodu domniemania o inwazyjność samego zabiegu. Miałby się on odznaczać tym, że podczas naświetlania, osoba im poddana, odczuwa nieprzyjemne rzeczy, z bólem włącznie. I rzeczywiście – w przypadku niektórych technik można się z tym spotkać, jednakże nie we wszystkich. Technologia wciąż prze do przodu, dzięki czemu pojawia się coraz więcej narzędzi pozwalających na bezbolesne dokonanie całej procedury. Przykładem takiej nowinki jest laser vectus, który od jakiegoś czasu pojawił się na polskim rynku. Ośrodki, w których się go używa, bardzo sobie chwalą jego skuteczność, połączoną z brakiem w zasadzie jakichkolwiek skutków ubocznych. Tak jak przy innych formach depilacji laserem, wymagane jest kilkukrotne wykonanie zabiegu, jednakże za każdym razem odbywa się to bez bólu czy jakichś innych nielubianych przez nikogo rzeczy.

Nasz wybór

W zasadzie najważniejszymi kwestiami jest to, że depilacją wiązkami światła daje dużo bardziej trwałe efekty, aniżeli klasycznymi metodami. Zrozumiałe jest jednakże to, że nie każdy chce od razu zdecydować się na tak drastyczną formę terapii, dlatego czasami woli zachowawczo sięgnąć po to, co już dobrze zna. Nie ma w tym niczego złego, ale zawsze dobrze jest również i zainteresować się chociaż tym, co jeszcze jest do zaoferowania człowiekowi. Być może metoda, której się obawiamy, okaże się dużo lepsza od dotychczasowej i to ona właśnie zajmie jej miejsce, jako ta ‚którą się zna i się sprawdziło’. Warto się nad tym dobrze zastanowić.

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Choroba Alzheimera jest stopniowym umieraniem komórek nerwowych w mózgu, co objawia się zaburzeniami w sferze czynności poznawczych. Niestety najczęściej diagnozowana jest dopiero w dalszym etapie rozwoju, co utrudnia skuteczne leczenie. Alzheimeryzm dotyka głownie ludzi w podeszłym wieku, zwykle po 65. roku życia i częściej zapadają na niego kobiety. Przyjrzyjmy się temu schorzeniu bliżej.

Przyczyny choroby Alzheimera

Podczas choroby Alzheimera we włóknach nerwowych dochodzi do odkładania specyficznego białka, które utrudnia działanie neuronów, co sprawia, że nie mogą one prawidłowo funkcjonować. Najprawdopodobniej właśnie to zjawisko powoduje obumieranie komórek nerwowych w mózgu. Dochodzi do obniżenia produkcji neuroprzekaźników oraz braku możliwości działania wytworzonej acetylocholiny na receptory znajdujące się na włóknach neuronów. To właśnie acetylocholina bierze udział w reakcji zapamiętywania, więc nieodpowiedni jej poziom o organizmie skutkuje problemami z pamięcią.

Objawy neurologicznej choroby Alzheimera

Na rozwój choroby mają wpływ przebyte urazy oraz ciąża po czterdziestym roku życia. Rzadko kiedy to schorzenie jest dziedziczone. Początkowo objawy są niedoszczegalne, a zaczyna się od zaburzeń pamięci i trudności z zapamiętywaniem nowym informacji. Problematyczna staje się jazda samochodem czy też korzystanie z przyrządów oraz instrumentów. Jako że Alzheimer najczęściej pojawia się u ludzi powyżej 60. roku życia, chorzy tłumaczą sobie te objawy po prostu naturalnym procesem starzenia się. Wkrótce dochodzi jednak do zmian nastroju i chory może być agresywny, a potem płaczliwy. Takim osobom brakuje motywacji, ograniczają kontakty międzyludzkie i zmieniają nawyki związane ze spaniem. Jednak to dopiero początek, ponieważ z czasem objawy się nasilają i stają się mocno dokuczliwe, ponieważ zapominamy nawet podstawowych informacji o sobie. Następnie pojawiają się trudności z mówieniem, a nawet stany depresyjne i lękowe. Pacjent staje się wyobcowany i może nawet dojść do wystąpienia w niektórych przypadkach halucynacji. Na tym etapie choroby dochodzi już do problemów z odpowiednim zajęciem się własną osobą.

Zobacz też: Neurolog Gdańsk w Lifemedica

Późna faza choroby Alzheimera wiąże się z nierozpoznawaniem nawet najbliższych osób, braku kontaktu z chorym, który jest czasem w stanie powiedzieć tylko pojedyncze słowa. Na jego codzienność składa się leżenie w łóżku, ponieważ nawet podczas jedzenia potrzebuje pomocy. Zwykle przejawia tylko obojętność, ale zdarzają się porywy pobudzenia. Jednak w tych momentach dochodzi do niekontrolowania czynności pęcherza i zwieraczy, więc konieczne staje się cewnikowanie. Zmiany neurologiczne są nieuniknione, a następnie dochodzi do powikłań pozamózgowych, w wyniku czego pacjenci często umierają na zapalenie płuc.

Leczenie

Jeśli poradnia neurologiczna wykryje Alzheimera we wczesnym etapie, to istnieją duże szanse na spowolnienie rozwoju choroby. Jednak zwykle ogranicza się ono do łagodzenia objawów. Opieka rodziny jest bardzo ważna. Podaje się najczęściej leki usprawniające przepływ krwi w naczyniach mózgowych oraz wpływające na pamięć.

Kiedy powinieneś zacząć dbać o serce?

Kiedy powinieneś zacząć dbać o serce?

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
złóż zamówienie

Serce jest najważniejszym organem w naszym organizmie, dlatego powinniśmy dbać o nie już od najmłodszych lat. Nie bez powodu lekarz rodzinny przy okazji każdej wizyty poświęca chwilę na badanie stetoskopem prawidłowego rytmu pracy serca – są to parametry, które mogą ulec zmianie wraz z wiekiem lub po przebytych chorobach, a to badanie pozwala w sposób szybki, bezbolesny i bezinwazyjny wykryć wiele nieprawidłowości.

Niestety, dzisiejsze czasy fundują nam mnóstwo pracy, mnóstwo stresu, i zbyt mało czasu na wyrobienie się nawet z codziennymi obowiązkami, nie wspominając o rutynowych badaniach. Często nieprawidłowo się odżywiamy stawiając raczej na fast foody, które szybko sycą, niż na zdrowe, lekkie sałatki czy warzywa gotowane na parze. W efekcie przez lata stan naszego serca pogarsza się, a my wciąż nie udajemy się do lekarza, bo nie zdajemy sobie sprawy, że coś z nim jest nie tak – że jesteśmy w grupie ryzyka chorób serca, miażdżycy czy zawału! Dopiero gdy serce zaczyna nas boleć, odczuwamy dziwne kołatania w klatce piersiowej lub drętwienie kończyn, wtedy rezerwujemy sobie wolny dzień w grafiku i przerażeni idziemy do lekarza. Każda poradnia kardiologiczna zaleca, by zdrowo się odżywiać i stawiać na aktywność fizyczną, ale niestety dopiero gdy coś złego dzieje się z naszym sercem, zaczynamy rozumieć jak ważne to były rady.

A zatem, o serce należy dbać codziennie, od najmłodszych lat – jedząc więcej warzyw, a mniej tłuszczy zwierzęcych, raczej spacerując niż jeżdżąc samochodem, grając w golfa niż zalegając na kanapie przed telewizorem. Ważna jest też eliminacja czynników, które wywołują u nas stres – często przez lata działa on destrukcyjnie na nasz organizm, powoli zabijając serce! Warto zatem otaczać się tylko ludźmi, którzy sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i bezpieczni, pracować w mniej opłacanej, ale za to spokojniejszej pracy. Od czasu do czasu warto jednak wspomóc swoje serce większą dawką adrenaliny, oglądając horror lub zjeżdżając na rollercoasterze w wesołym miasteczku!

Najczęstsze objawy cukrzycy

Najczęstsze objawy cukrzycy

cena:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
złóż zamówienie

Coraz więcej osób zmaga się z problemem cukrzycy. Jest to bardzo ciężka choroba, której często nie można całkowicie wyleczyć. Zatem jakie są objawy tej choroby?
Przede wszystkim należy mieć świadomość, iż istnieje kilka odmian cukrzycy. Możemy wyróżnić między innymi cukrzycę typu pierwszego, a także cukrzycę typu drugiego. Spotykana jest również cukrzyca u kobiet ciężarnych, jak i również cukrzyca u dzieci. Wiele osób choruje także na cukrzycę typu MODY oraz LADA. Zatem jakie objawy towarzyszą tym chorobom?
(więcej…)

Strona 1 z 212